وب سايت دانشگاه علمي کاربردی اردکان

حوزه های دانشگاه / حوزه آموزشی و پژوهشی / فارغ التحصیلان /

كانون دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی راه اندازي شد

(اطلاعیه 1 ) قابل توجه دانشجویان ترم آخر :
جهت تکمیل اطلاعات و ثبت نام در سامانه کانون دانش آموختگان جهت دریافت کد رهگیری فارغ التحصیلی نیاز به معدل کل می باشد که بعد از اعلام همه نمرات پایان ترم صورت می گیرد.(اطلاعیه 2) قابل توجه دانشجویان ترم آخر : لازم به ذکر است دانشجویان جهت تکمیل پرونده فارغ التحصیلی خود هرچه سریعتر مدارک خود را به  واحد آموزش تحویل نمایند.جهت ثب نام و دریافت کد رهگیری فارغ التحصیلی روی لینک زیر کلیک کنید


http://info.uast.ac.ir/fareghotahsil/((مراحل فارغ التحصیلی))

1-­ قبل از اتمام تحصیل و یا ترم آخر با مراجعه به بایگانی و بررسی پرونده­ ی تحصیلی خود از کامل بودن مدارک مورد نیاز فارغ التحصیلی اطمینان حاصل نمائید، مدارک فارغ التحصیلی شامل: 6 قطعه عکس 4× 3 رنگی زمینه سفید، اصل دیپلم(مختص دانشجویان کاردانی) گواهی موقت یا اصل مدرک کاردانی همراه ریزنمرات(مختص دانشجویان کارشناسی)، تأییدیه تحصیلی مدرک مربوطه، کپی تمام صحفات شناسنامه به همراه توضیحات، کپی پشت و رو از کارت ملی و پایان خدمت(برای دانشجویان مشمول برگه معافیت تحصیلی الزامیست)و کلیه فیش های بانکی .

2- مراجعه به سایت و اطمینان از گذراندن تمامی دروس و واحدهای دوره کاردانی یا کارشناسی.

3- دانشجویانی که نمرات معادلسازی(تطبیقی) ، مهمان یا انتقالی داشته ­اند جهت اطمینان از ثبت در سیستم به سامانه ی آموزشی خود مراجعه و در صورت عدم ثبت به کارشناس مربوطه موضوع را اطلاع دهند.

4- دانشجویان انتقالی/مهمان بایستی کلیه­ ی مدارک مربوطه شامل: برگه سازمان سنجش، فرم­های تأیید شده انتقال/مهمان با مهر و امضاء مراکز مبدأ و مقصد، ریز نمرات و یا کارنامه­ ی ترم به ترم ممهور به  مهر و امضاءی مرکز مبدأ، مدارک کامل شناسنامه ای و تحصیلی در پرونده­ ی آنها موجود باشد.

5- دانشجویانی که ترم آخر را به صورت معرفی به استاد گذرانده اند به محض دریافت نمره از سوی استاد و ثبت در سیستم، جهت اعلام فارغ التحصیلی و اطمینان از گذراندن تمامی دروس به امور فارغ التحصیلان مراجعه کنند.

6- در صورت داشتن وام کمک هزینه تحصیلی(صندوق رفاه) و یا هرگونه بدهی مالی به دانشگاه، ضمن مراجعه به کارشناس و تسویه حساب با واحد مربوطه، فرم تأیید شده آنرا جهت درج در پرونده تحصیلی تحویل بایگانی مرکز نمائید.

7- جهت پیگیری صدور مدرک گواهی موقت لازم است حداقل 2 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی دانش آموخته گذشته باشد، بدیهی است در صورت داشتن نواقص این زمان بعد از رفع نقص و تکمیل پرونده محاسبه می گردد.

8- برای تحویل گواهی موقت لازم است دانش آموخته پس از اطمینان از صدور آن نسبت به اخذ فرم تسویه حساب(در سایت قرار دارد) اقدام کرده و پس از تکمیل آن به تائید تمامی کارشناسان مربوطه رسانده و جهت گرفتن گواهی موقت شخصاً به امور فارغ التحصیلان مراجعه کند.

لازم به ذکر است مدرک دانش آموخته تنها در صورتی به فرد دیگری غیر از صاحب مدرک تحویل می گردد که دارای وکالت نامه محضری از سوی دانش آموخته باشد.

9-برای صدور دانشنامه یا اصل مدرک کاردانی لازم است 6ماه پس از صدورگواهی موقت (تاریخ زیر عکس) ،دانش آموخته با همراه داشتن 2قطعه عکس و تصویر گواهی موقت به امور فارغ التحصیلان مراجعه و فرم درخواست صدور دانشنامه را جهت ارسال به دانشگاه جامع امضاء نماید .

توجه:در صورت ناقص بودن پرونده­ ی تحصیلی و عدم مراجعه دانشجو از سیر مراحل فارغ التحصیلی خارج گردیده و پرونده دانش آموخته بایگانی می­ گردد و عواقب بعدی آن به عهده­ ی خود فرد  می­ باشد.
 
 امور فارغ التحصیلان دانشگاه علمی-کاربردی مرکز اردکان