وب سايت دانشگاه علمي کاربردی اردکان

حوزه های دانشگاه / حوزه فرهنگی / اخبار و فعالیتهای فرهنگی /

جايگاه دانشگاه علمي كاربردي اردكان فراتر از جايگاه كنوني در شهرستان  


عضو شوراي شهر و رئيس شوراي شهرستان اردكان امروز بازديدي سرزده از دانشگاه علمي كاربردي به عمل آورد.

به گفته روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی اردکان : طي اين بازديد كه با جلسه اي دو ساعته با " داوود عندليب اردكاني" رئيس دانشگاه علمي كاربردي اردكان و عضو بنياد ملي نخبگان در رابطه با عملكرد دو ساله اين مركز و جايگاه و پيشرفت كيفي و كمي اين مركز همراه بود گزارشي را ارائه دادند.


در اين جلسه دکتر عندليب در خصوص مشكلات پيش روي اين مركز آموزشي و كم لطفي برخي از مسئولان و همچنین همیاری دلسوزانه نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی "دکتر تابش" و فرماندار اردکان "مهندس کمالی" و رئیس شرکت شهرکهای صنعتی اردکان" مهندس تقدیری" خدمت رئيس شوراي شهرستان مواردي را برشمردند.


به گفته وي درمدت راه اندازي اين مركز پيشرفت چشم گيري در زمينه هاي علمي داشته كه تصويب و پذيرش دانشجو در رشته هاي مهمي از جمله در زمينه صنعت و خدمات اجتماعي از قبيل رشته هاي : برق صنعتي ، مكانيك تاسيسات صنعتي ، شبكه هاي كامپيوتري و تكنولوژي دوخت در مقطع كارداني و همچنين رشته هاي : مهندسي فناوري اطلاعات ، مهندسي متالوژي ذوب فلزات ، مديريت تبليغات تجاري در مقطع كارشناسي نقطه مثبت و پيشرفت اين مركز به حساب مي آيد .


در ادامه عضو بيناد ملي نخبگان اظهار كرد: با توجه به پيشرفت رو به رشد مركز اردكان درمدت اين دو سال از طرف مسئولان دانشگاه علمي كاربردي واحد استان يزد امتيازات خوبي را اخذ نموده و ضمن اينكه مساعدت هاي لازم جهت تصويب رشته هايي در مقطع كارشناسي ارشد را كسب نموده است .


وي اضافه كرد: بنده به عنوان عضو كوچكي ازجامعه دانشگاهي و آموزشي اين شهر تضمين مي كنم در برنامه پنج ساله ، مركز علمي كاربردي اردكان به عنوان يكي از قطب هاي آموزشي و پژوهشي در كشور و به خصوص در سطح استان دارالعباده و دارالعلم يزد تبديل خواهد شد و با توجه به اهميت موضوع از مسئولان امر به خصوص شوراي شهرستان خواستار پيگيري مشكلات پيش آمده در رأس آن ساختمان اين مركز و مرتفع ساختن بحث جا به جايي هاي مكرر و اختصاص دادن فضاي مناسب جهت استقرار مركز علمي كاربردي اردكان شدند .


در پايان عطري درخصوص اهميت جايگاه دانشگاه علمي كاربردي و حمايت همه جانبه مسئولان تاكيد داشته و همچنين در زمينه پيگيري مشكل ساختمان و زمين مركز قول مساعدت و همكاري دادند.


 


نشست رئیس مرکز آموزش علمی- کاربردی اردکان با رئیس دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان یزد


در این نشست که در ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد با حضور دکتر صدرا ابرقویئ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحدیزد و دکتر داود عندلیب ارکانی رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی اردکان برگزار شد در خصوص مسائل پیش روی مرکز اردکان، اقدامات صورت گرفته و فعالیت های انجام شده و همچنین برنامه 5ساله این مرکز مباحثی مطرح شد.

 

این خود با ارتباط دانشگاه علمی کاربردی و صنعت شهرستان دور از دسترس نخواهد بود. وی خاطر نشان کرد با توجه به فعالیت دوساله صورت گرفته توسط مرکز علمی کاربردی اردکان و حمایت های همه جانبه رئیس محترم و مسئولان دلسوز دانشگاه جامع واحد استان یزد، امید بر این است که مسائل و مشکلات تخصصی و کمبود نیروهای متخصص در حوزه صنایع و ادارات منطقه مرتفع گردد.

 

دکترابرقوئی دراین نشست ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه دانشگاه علمی کاربردی در استان بویژه در منطقه صنعتی اردکان اظهار داشت: آموزش های علمی کاربردی با هدف دستیابی به نیروی انسانی ماهر در بخش های مختلف کشور، بر اساس نیازهای شغلی جامعه و متناسب با برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و به منظور ایجاد بهره وری هرچه بیشتر نظام آموزشی کشور ارائه می شود.

 

وی تصریح کرد : با توجه به شناخت از پتانسیل موجود در سطح شهرستان اردکان در عرصه صنعت و هم چنین توانایی و علم رئیس مرکز اردکان دکتر عندلیب ، منتظر پیشرفت  سریع این مرکز آموزشی نه تنها در سطح شهرستان بلکه در سطح استان و کشور هستیم و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور با تصویب رشته های صنعتی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گامی بلند در جهت پیشرفت متوازن علمی و صنعتی این خطه کویری در استان دارالعباده و دارالعلم یزد باشیم.

 

در ادامه دکتر عندلیب از حمایت های همه جانبه دکتر ابرقوئی از مرکز علمی کاربردی اردکان و همچنین تلاشهای بی دریغ ایشان در زمینه کسب مجوز رشته های موجود تشکر و قدردانی کردند.

 

عضو بنیاد ملی نخبگان گفت: با علم به اینکه جایگاه دانشگاه علمی کاربردی در کشور در سطح مطلوب و چشمگیری قراردارد، باید از ظرفیت های موجود در استان بویژه شهرستان صنعتی اردکان که قطب فولاد و شیشه کشور نیز محسوب میشود  در راستای بالا بردن جایگاه علمی این واحدهای صنعتی نیز باید تلاشی دوچندان شود که این خود با ارتباط دانشگاه علمی کاربردی و صنعت شهرستان دور از دسترس نخواهد بود. وی خاطر نشان کرد با توجه به فعالیت دوساله صورت گرفته توسط مرکز علمی کاربردی اردکان و حمایت های همه جانبه رئیس محترم و مسئولان دلسوز دانشگاه جامع واحد استان یزد، امید بر این است که مسائل و مشکلات تخصصی و کمبود نیروهای متخصص در حوزه صنایع و ادارات منطقه مرتفع گردد.

 


پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور 


 


دانشگاه علمی کاربردی اردکان تحت نظارت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور در رشته های حسابداری صنعتی ، کامپیوتر ، برق صنعتی ، سرامیک ، حقوق ، مدیریت کسب و کار ، مکانیک تاسیسات صنعتی ، تکنولوژی دوخت لباس (مقطع کاردانی) مدیریت تبلیغات تجاری ، حسابداری مالی ، مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی متالوژی ذوب (مقطع کارشناسی) بدون کنکور دانشجو می پذیرد.


توجه: متقاضیانی که اطلاعات خود را در سایت وارد نموده اند باید در اولین فرصت به دانشگاه مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند در غیر این صورت ثبت نامشان "کان لم یکن" تلقی می شود.


با تشکر معاونت آموزشی دانشگاه


 


جشن فارغ التحصیلان و سالروز تاسیس دانشگاه علمی کاربردی اردکان برگزار شد.


 


شب گذشته مراسم جشنی به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی و فارغ التحصلی جمعی از دانشجویان مرکز علمی- کاربردی اردکان درسالن اجتماعات هلال احمر اردکان باحضور جمع کثیری از دانشجویان و رئیس این مرکز و مسئولین شهرستان و معاونت فرهنگی دانشگاه جامع علمی- کاربردی واحداستان یزد برگزار شد.


در این مراسم که با برنامه های متنوع محیطی شاد را برای دانشجویان فراهم آورده بود فرماندار شهرستان اردکان، رئیس مرکز علمی کاربردی اردکان و معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحداستان یزد به ایراد سخنانی در زمینه دانشگاه علمی کاربردی، رشته های موجود مرکز اردکان، صنعت استان و سهرستان و همچنین برنامه های پیش روی دانشگاه  پرداختند.


در پایان مراسم از دانشجویان فارغ التحصیل مرکز اردکان و همچنین دانشجویان ممتاز دیگر رشته ها تجلیل به عمل آمد.


 


 


 


بمناسبت بیست و یکمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی و اولین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی اردکان جشنی برگزار می گردد.  


 


زمان: یکشنبه 1392/08/05


ساعت17/30


مکان: سالن اجتماعات هلال احمر اردکان


بااجرای گروه های هنرمندان استانی


 


ثبت نام هفدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی آغاز شد. 


 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی مسؤل دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن اعلام این خبر گفت : ثبت نام هفدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی از تاریخ اول آبان ماه الی 20 آبان ماه با رویکرد سفرهای زیارتی و آموزشی در مشهد مقدس آغاز گردیده است. در این دوره برای زوج های دانشجو علاوه بر مراسم ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس، کارگاه های آموزشی و مشاوره های ویژه زوج ها نیز برگزار می گردد.


مسؤل دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه افزود؛ دانشجویانی که تاریخ عقد آن ها از 1/7/91 الی 30/7/92 می باشند می توانند برای ثبت نام به سامانه ازدواج دانشجویی نهاد رهبری http://ezdevaj.nahad.ir یا به سایت اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی www.uast.ac.ir  مراجعه نمایند.